Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bunt Sieci – ebook

CENA NEXTO

Edwin Bendyk  

18.04.2012

04.04.2012

polski

208

Polityka Sp. z o.o. SKA.

978-83-62418-88-2

Ocena: 4.3 (4 oceniających) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Czy w XXI wieku powstało nowe, sieciowe społeczeństwo, buntujące się przeciwko starym niewydolnym strukturom państwa tkwiącego ciągle w XX, a nawet XIX wieku?
Książka Edwina Bendyka została  zainspirowana protestami przeciwko porozumieniu ACTA, choć pracę nad nią autor rozpoczął już wiele lat temu. Obserwując przemiany społeczne i kulturowe w Polsce i na świecie zadawał sobie pytania o to, jak nowe formy uczestnictwa w kulturze, które umożliwia m.in. Internet mogą przełożyć się na nowe formy mobilizacji społecznej i politycznej. Pytanie o możliwość zrywu znalazło szybko odpowiedź. Nikt nie przewidział skali i intensywności manifestacji organizowanych głównie przez ludzi młodych o różnych przekonaniach politycznych, o różnym statusie społecznym, mieszkających w miastach dużych i małych. To pierwsza taka mobilizacja w III Rzeczpospolitej.

„Czy Polska przetrwa do 2030 roku?” to kluczowe pytanie książki. Oczywiście pytanie to nie jest prognozą, lecz zachętą do refleksji nad światem, w którym najważniejsze role odgrywać będą dzisiejsi protestujący z ulic polskich miast. Co zrobić, by nie zmarnować  ich energii i umiejętności?

Bunt Sieci - ebook

17,99 zł 19,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,99 zł

Cena Klubowicza Nexto Premium?

11,99 zł 19,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 17,99 zł
i
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.3 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

  • Ocena:5
    Robert /2013-01-28

    Edwin Bendyk należy do tych nielicznych polskich dziennikarzy, którzy rozumieją co się dzieje wokół Internetu i potrafiących przedstawić spójną diagnozę. Rzetelnie opisuje też zjawiska, wokół których wyrosło sporo mitów, powtarzanych przez media. W swojej książce Bendyk pyta: czy Polska przetrwa do 2030 roku i zachęca do refleksji nad światem, w którym ludzie protestujący dziś na ulicach będą mieli realny wpływ na rzeczywistość.

    Nie mam wątpliwości, że dla wszystkich, których interesuje to wszystko, co działo się wokół ACTA, będzie to pozycja obowiązkowa.

  • Ocena:4
    Marcin Radczuk/2012-11-11

    Interesująca książka, która próbuje uchwycić procesy zachodzące we współczesnym społeczeństwie informacyjnym.
    Pan Bendyk podjął się zadania, którego chyba nie da się ująć w ramy jednej książki. Opisanie zmian zachodzących dzisiaj jest ponad siły jednego autora i jednej książki.
    Książkę gorąco polecam wszystkim zainteresowanym tematem Internetu, społeczeństwa, wolności, kultury i informacji.

  • Ocena:4
    Monika M./2012-09-29

    Bardzo ciekawa książka, która próbuje opisać procesy zachodzące wokół nas.

  • Ocena:4
    Bartłomiej Świstak Piotrowski/2012-06-19

    O Buncie w sieci

    Autor zwraca uwagę na wiele ważnych aspektów – wyróżniłbym dwa główne:
    - protesty przeciwko ACTA (w różnej formie)
    - nowe możliwości komunikacji, produkcji i kultury jakie się zbliżają - o ile stary „hierarchiczny i analogowy” świat nie będzie ich za bardzo spowalniał.
    Książka ciekawa - dobrze, że Autor zwraca uwagę na takie aspekty jak: fabrykatory osobiste czy creative commons oraz oprogramowanie open source.
    Z drugiej strony pomija się lub wypacza wiele ważnych aspektów związanych z protestami przeciwko ACTA (pominięcie znaczenia wydarzeń na facebooku, zbyt mocno podkreślona siła przekazu SŁOWA obniżając siłę przekazu OBRAZU (demotywaroty, kwejk, etc.) W moim przekonaniu Autor dodatkowo próbuje robić to co wielu dziennikarzy próbowało – wsadzić organizatorów protestów w nieprawdziwe schematy - np. że większość organizatorów ma prawicowe wręcz narodowe poglądy.

    Czy warto przeczytać? - tak.
    Dlaczego? - bo to mimo nieścisłości jest to książka, która wyprzedza swoje czasy o … 2-3 lata :)

    Pozdrawiam
    Bartłomiej Świstak Piotrowski

1 - 4 z 4 opinii